reklama
reklama

TJ Sokol Luhačovice

Hradisko 1029, Luhačovice
Okres: Zlín

V současné době má asi 170 členů. Činnost je směřována do tří oblastí - společenské, sportovně rekreační a závodní.

Telefon:
E-mail: kudlacep@seznam.cz

Současnost TJ Sokol

V současné době má asi 170 členů. Činnost je směřována do tří oblastí - společenské, sportovně rekreační a závodní. Společenská oblast, to jsou především šibřinky, které se konají v Luhačovicích již od roku 1940 a v posledních letech také Mikulášský sportovní den.

Sportovně rekreační činnost zahrnuje pravidelné cvičení žen a dívek.

Závodní činnost představuji oddíly kuželek a házené.

Házená

Již v roce 1936 se začalo s prvními pokusy o vytvoření celku, který měl reprezentovat Luhačovice v soutěžích, tento pokus se nezdařil. Teprve až v roce 1958 byl sestaven oddíl házené, který zvítězil v krajském přeboru a měl dokonce možnost hrát druhou ligu. V současné době se oddíl věnuje především výchově dětí a mládeže. Mládežnické celky se postupně zapojují do soutěží.

Chloubou závodní činnosti TJ Sokol je oddíl kuželek.

Historie TJ Sokol

Historie TJ Sokol v Luhačovicích začala 14. listopadu 1909, kdy se v bývalém hotelu Třeboň sešli zájemci o cvičení a ustavili TJ Sokol. Prvním starostou byl MUDr. Mikulášek. V únoru 1913 byl založen ženský odbor, jehož předsedkyní se stala dcera Bedřicha Smetany Zdeňka Heydušková. V roce 1930 byla slavnostně otevřena nová sokolovna. Sokolové byli vždy v popředí kulturního a společenského života obce, zapojili se i do protifašistického odboje za 2. světové války, někteří dokonce padli, či byli umučeni (Jan Zatloukal, MUDr. František Šťastný, Jan Klimák, Josef Králík, Růžena Sonnescheinová). V roce 1954 dostala jednota nový název TJ Slovan. Po roce 1989 (16. dubna 1996), došlo k obnovení tradice TJ Sokol.

TJ Sokol Luhačovice
Hradisko 1029
76326 Luhačovice

Telefon:

E-mail: kudlacep@seznam.cz
FB page

Předseda oddílu:
Kudláček Petr, tel.: 603 507 711
e-mail: kudlacep@seznam.cz


Organizační pracovník:
Červenka Vlastimil, tel.: 602 514
e-mail: vlast.cervenka@volny.cz

Datum poslední aktualizace záznamu: 16.2.2018

Hledat v adresáři

reklama